Ādgrauzis

Ādgrauzis

Kas ir ādgrauzis?

Uzzini kā izskatās ādgrauzis un kādi ir to paradumi.

Kā izvairīties no ādgrauža invāzijas?

Izzini kā izvairīties no ādgraužu invāzijas un kādi ir ieteikumi, ja tomēr ir konstatēta to klātbūtne.

Kādu kaitējumu var nodarīt ādgrauži?

Ādgrauža reprodukcija un to kaitējums cilvēkiem.

Dezinfa ādgraužu kontrole..

Mūsu izsaukuma serviss piedāvā profesionālus un ērtus risinājumus, kā ātri atbrīvoties no problēmām, kādas var radīt ādgrauži Jūsu mājās.

Ādgrauzis

Kā atpazīt ādgrauzi?

Dermestidae

Izskats

Šīs sugas pārstāvji atšķiras ar krāsām, izmēriem un formu, bet visbiežāk tās atgādina marītes. Ādgrauzis var būt melnā, brūnā, dzeltenā un pat baltā krāsā. Pieauguši kukaiņi ir 2-3mm gari. Kūniņas 4-5 mm garas. Brūns un matains ar trim saspiestām antenām kopā – galvenie matiņi aizmugurējās daļas abās pusēs.

Paradumi

Tas ir kaitēklis, kas uzturas muzejos un mājās (var dzīvot arī putnu ligzdās). Pieaugušie indivīdi barojas ārpus telpām no nektāra un putekšņiem.

Pārošanās notiek ārpus telpām. Ja kukaiņu kūniņas tiek traucētas, tās aizveļas uz citām organiskajām virsmām. Kūniņu matiņi var būt cilvēkiem kairinoši

Kopumā suga tiecas būt sezonāla, kūniņas dēj vasaras beigās.

Zīmes, ka ir sākusies ādgrauža invāzija

1

Redzot kukaini. Ādgrauzis ir nakts dzīvnieks un pa dienu tie slēpjas spraugās un sienu plaisās, kā arī ap grīdas līstēm un aiz rozetēm.

2

Kūniņas 4-5 mm garas. Brūns un matains ar trim saspiestām antenām kopā – galvenie matiņi aizmugurējās daļas abās pusēs. Matiņi var izraisīt kairinājumu.

Ādgrauzis

Kā izvairīties no ādgrauzžu invāzijas?

Noslēdzot kukaiņu iekļuves punktus mājā var samazināt to invāziju Jūsu telpās. Regulāri ar putekļusūcēju uzkopjot paklājus un vilnas segas, kā arī lietojot insekticīdu paklāju šampūnus, ļauj iznīcināt visas ādgrauža izdētās olas.

Ieteikumi to apkarošanā/ierobežošanā

Visbiežākais iemesls, kāpēc kukaiņi ieklīst Jūsu mājās ir tas, ka tie meklē ūdeni un pārtiku, tāpēc īpaša uzmanība ir jāpievērš tam, lai kukaiņi nevarētu piekļūt šīm lietām veicot sekojošus pasākumus:

  • Tīrība – Veiciet paklāju/aizkaru un citu drebju izstrādājumu tīrīšanu ar putekļusūcēju ;
  • Ķīmiskā mazgāšana – veiciet tīrīšanu ar insekticīdu šampūniem, kur tas iespējams;
  • Spraugas- jāaiztaisa visus iespējamos iekļuves punktus mājā.
Ādgrauzis

Kādu kaitējumu var nodarīt ādgrauži?

Reprodukcija

Normālos apstākļos attīstās viena paaudze, tomēr siltākā temperatūrā var attīstīties pat divas paaudzes. Pārošanās notiek ārpus telpām, kūniņas dēj telpās. Kūniņa 4-5 mm gara. Brūns un matains ar trim saspiestām antenām kopā – galvenie matiņi aizmugurējās daļas abās pusēs. Attīstības ilgums 10-30 dienas.

Kaitīgums

Pieauguši indivīdi nav kaitīgi. Kūniņas barojas no dabiskām šķiedrām- paklājiem, aizkariem un drēbēm. Kūniņas dažos gadījumos var kairināt ādu.

Ādgrauzis

Ko Dezinfa piedāvā..

Lielākā daļa rāpojošie un nejauši ieklīdušie kukaiņi ir kaitēkļi nevis Jūsu mājai, bet gan dārzam. Bet tā tas var nebūt vienmēr, un daži no šiem kaitēkļiem var būt grūti kontrolējami. Jūs paši variet samazināt kaitēkļu skaitu mājās, tomēr, lai iznīcinātu pilnībā šos kaitēkļus, Jums būs nepieciešama kaitēkļu kontroles ekspertu palīdzība. Dezinfa praktizē virkni spēcīgu insekticīdu, kas novērsīs rāpojošo un nejauši ieklīdušo kukaiņu invāziju Jūsu mājās.

Mūsu izsaukuma serviss piedāvā profesionālus un ērtus risinājumus, kā ātri atbrīvoties no problēmām, kādas var radīt ādgrauži Jūsu mājās:

  • Garantēta 24 stundu reaģēšana uz izsaukumu;
  • Jums izdevīgā laikā;
  • Atsaucīgi un zinoši kaitēkļu kontroles eksperti;
  • Augstākais drošības līmenis Jūsu ģimenei un mājdzīvniekiem.