Mājas pele

Mājas pele

Kas ir mājas pele?

Mus musculus

Iemācies kā izskatās mājas pele un kā atpazīt vai ir sākusies peļu invāzija.

Kā izvairīties no mājas peļu invāzijas?

Izzini kā izvairīties no peļu invāzijas un kādi ir ieteikumi, ja tomēr ir konstatēta to klātbūtne.

Kādu kaitējumu nodara mājas peles?

Mājas peļu reprodukcija un pārnēsājamās slimības.

Dezinfa peļu kontrole..

Mūsu izsaukuma serviss piedāvā profesionālus un ērtus risinājumus, kā ātri atbrīvoties no problēmām, kādas var radīt mājas peles Jūsu mājās.

Mājas pele

Kā atpazīt mājas peles?

Mus musculus

Izskats

Mājas pelēm ir tieva ķermenis, kažoks smalks, krāsas no brūnas līdz pelēkai. Spics purniņš, ausis klāj spalvas, tās ir lielas. Aste ir daļēji noklāta ar apmatojumu. Pieaudzis indivīds sver aptuveni 20 gramus. Izkārnījumi ir spici, 3-4mm gari, var sajautk ar tarakānu mēsliem.

Paradumi

Šī peļu suga dzīvo gan ēkās, gan ārpus tām, bet nekad kanalizācijas. Bieži vien iemitinās telpās, ja lauka apstākļi ir nelabvēlīgi. Parasti veido ligzdas bēniņos, sienu tukšumos, skapjos, uzglabājamā pārtikā, kastēs, mēbelēs. Ārā šīs peles dzīvo alās. Visēdāji. Ēd riekstus, graudus, augļus, dzīvnieku barību. Labi pielāgojusies zemam ūdens patēriņam, tikai 1 mililitrs dienā. Barojas bieži, mazās devās, dažādās vietās. Pārsvarā aktivitāti izrāda naktī un krēslas laikā, tomēr slēgtās telpās var būt aktīvas arī citā laikā.

Zīmes, ka ir sākusies peļu invāzija

1

Skrāpēšanās trokšņi sienās un gristos;

2

Izkārnījumi peļu atstāti mazi, tumši mēsli, visbiežāk vietās, kur tās barojas , piemēram, skapjos vai zem izlietnes;

3

Nepatīkama smaka peles vietās, kur visbiežāk uzturas, atstāj specifisku smaku, kas var būt īpaši spēcīga slēgtās, nevēdinātās telpās;

4

Kaitējums pelēm nepārtraukti aug zobi ar kuriem tās grauž plastmasu, koku, vadus un citus materiālus;

5

Midzeņi peles savas migas taisa no sasmalcināta auduma un papīra. Tās visbiežāk tiek veidotas tumšās, maz traucētās vietās, kur dzīvo arī jaunā paaudze.

Mājas pele

Kā izvairīties no mājas peļu invāzijas?

Galvenais kaitēklis. Grauž, plēš, piesārņo pārtiku ar urīnu un izkārnījumiem. Pārnēsā daudzas slimības. Var radīt īssavienojuma draudus sagraužot elektrības vadus. Primāri ir ievērot invāzijas pazīmes. Pelēm ir mīksti kauli un tās spēj ielīst pat pa zīmuļa resnuma spraugām, tāpēc ir svarīgi apzināt un noslēgt visus ieejas punktus. Nākošais primārais piesardzības pasākums – pārtikas avotu noslēgšana. Vienmēr uzkopiet virtuvi, lietojiet speciāli ēdieniem paredzētus, noslēgtus traukus.

Ieteikumi to apkarošanā/ierobežošanā

Grauzēju kontrole iedalās četrās pieejās:

  • Tīrība – Samazināt pieeju pārtikai un iespējamajām alām;
  • Grauzēju koriģēšana – pārtaisīt ēkas tā, lai grauzēji tajās nevarētu iekļūt;
  • Slazdi – Izmantot slazdus grauzēju izķeršanai;
  • Ķīmiskā kontrole – ietver ļoti dažādas metodes – iebarošana, pulveru un želeju lietošana, kā arī atsevišķos gadījumos - miglošana.
Mājas pele

Kādu kaitējumu nodara mājas peles?

Reprodukcija

Šie grauzēji ir zīdītāji. Grūsnības periods aptuveni 19 dienas. Dzimumgatavība iestājas 6. nedēļā. Metienu skaits gadā var sasniegt no 6 līdz 10. Vienā metienā vidēji piedzimst 5-6 mazuļi. Vidējais mājas peles dzīves ilgums aptuveni viens gads.

Mājas peles un slimības

Grauzēji ne tikai var pārnēsāt blusas, bet arī dažādas slimības, kas ieteklē centralo nervu sistēmu, kā arī infekcijas slimības.

Kaitēkļa statuss

Galvenais kaitēklis. Grauž, plēš, piesārņo pārtiku ar urīnu un izkārnījumiem. Var radīt īssavienojuma draudus sagraužot elektrības vadus.

Mājas pele

Ko Dezinfa piedāvā..

Peles ir iespējams iznīcināt arī pašu spēkiem, tomēr peļu koloniju iznīcināšanai būs nepieciešama profesionāļu palīdzība. Dezinfa eksperti nodrošina mērķtiecīgu attieksmi, lai atrisinātu jebkuru kaitēkļu problēmas, un sniegtu profesionālas konsultācijas par to, kā izvairīties no turpmākās invāzijas.

Mūsu izsaukuma serviss piedāvā profesionālus un ērtus risinājumus, kā ātri atbrīvoties no problēmām, kādas var radīt mājas peles Jūsu mājās:

  • Garantēta 24 stundu reaģēšana uz izsaukumu;
  • Jums izdevīgā laikā;
  • Atsaucīgi un zinoši kaitēkļu kontroles eksperti;
  • Augstākais drošības līmenis Jūsu ģimenei un mājdzīvniekiem.