Spīļaste

Spīļaste

Kas ir spīļaste?

Dermaptera

Iemācies kā izskatās spīļaste un kā atpazīt vai ir sākusies to invāzija.

Kā spīļastes var nonākt Jūsu mājās?

Izzini kā spēļastes nonāk Jūsu mājās un kurās vietās tās meklēt.

Kādu kaitējumu var nodarīt spīļaste?

Spīļastes ietekme uz veselību un tās reprodukcija.

Ko Dezinfa piedāvā spīļastes apkarošanai..

Mūsu izsaukuma serviss piedāvā profesionālus un ērtus risinājumus, kā ātri atbrīvoties no problēmām, kādas var radīt spīļastes Jūsu mājās.

Spīļaste

Kā atpazīt spīļasti?

Dermaptera

Izskats

Spīļastes jeb ādspārņi ir vidēji lieli kukaiņi (14-23 mm gari) ar spīļveida piedevām – cerkām vēdera galā. Cerkas- izliektas vīriešu dzimuma indivīdiem un taisnas sieviešu indivīdiem. Priekšspārni ir ļoti īsi, tāpēc nenosedz vēderu.

Paradumi

Pasaulē zināmas apmēram 1300 sugas, bet Latvijā konstatētas tikai 3. Bieži sastopama ir parastā spīļaste (Forficula auricularia), kas aktīva galvenokārt naktī. Pa dienu tā slēpjas zem koku mizas, dobumos, zem lapām un akmeņiem. Pārtiek galvenokārt no augu barības, tomēr paretam uzbrūk arī citu kukaiņu kāpuriem. Ziemo tikai pieaugušie īpatņi. Katru gadu attīstās viena paaudze.

Zīmes, ka ir sākusies spīļastes invāzija

1

Redzot kukaini.Lielākoties darbojas naktī, taču tos var atrast arī dienas laikā telpās, kas tiek turētas galvenokārt mitrs, tumšs un kurās tie netiek traucēti.

2

Kāpuri Pieaugušam kukainim līdzīgi gaiši kāpuri.

Spīļaste

Kur var iegūt spīļastes?

Tie ir āra kukaiņi, taču prusaki var meklēt patvērumu telpās, ja notiek strauja temperatūras krišanās, tomēr joprojām saglabājot elastību pret laikapstākļu izmaiņām.

Ieteikumi

  • Uzturēt telpas pilnīgi tīras.
  • Maksimāli veikt nepieciešamos remontdarbus, jo spīļastes mēdz slēpties sienu un grīdu spraugās un aiz atlipušām tapetām.
  • Jāpārliecinās vai inficētajās telpās spīļastēm nav pieejams ēdiens vai ūdens.
Spīļaste

Cik kaitīgas ir spīļastes?

Reprodukcija

Spīļastes pārojas, pagriežot viena pret otru pakaļgalu un bieži saķeroties ar cerkām. Mātīte pēc pārošanās spēj noglabāt spermu vairākus mēnešus līdz to izmanto oliņu apaugļošanai. Olas tiek dētas augnes iedobēs, kuras var būt gan dabīgas, gan mātītes izraktas. Daudzu sugu spīļastes atšķirībā no citiem kukaiņiem ir gādīgas mātes un apsargā olas līdz no tām izšķiļas jaunā paaudze. Turklāt mātīte olas ik pa laikam apgroza un notīra, aizsargājot tās no sēnīšu slimībām. Spīļastes attīstās ar nepilnīgu pārvēršanos un jaunā paaudze, kas izšķiļas no oliņām, ārēji atgādina pieaugušos kukaiņus, tikai ir ļoti maziņi. Mātīte īsu brīdi (līdz otreizējai ādas maiņai) arī pēc nimfu izšķilšanās turpina tos apsargāt un aizsargāt pret ienaidniekiem. Tad jaunajām spīļastēm ir jāslēpjas un jāuzsāk patstāvīga dzīve, citādi māte var tos apēst. Attīstības gaitā spīļastes 5 reizes nomaina ārējo apvalku.

Spīļastes un slimības

Nav datu, kas apstiprinātu spīļastu kaitīgumu vai pārnēsātās slimības.

Spīļaste

Ko Dezinfa piedāvā..

Lai gan spīļastes ir iespējams kontrolēt pašu spēkiem, tomēr lielākos invāzijas gadījumos var būt nepieciešama profesionāļu palīdzība. Dezinfa piedāvā virkni spēcīgu insekticīdu, lai risinātu kožu problēmas un sniegtu pilnību pārliecību, ka problēma ir pilnībā novērsta.

  • Garantēta 24 stundu reaģēšana uz izsaukumu;
  • Jums izdevīgā laikā;
  • Atsaucīgi un zinoši kaitēkļu kontroles eksperti;
  • Augstākais drošības līmenis Jūsu ģimenei un mājdzīvniekiem.