Cilvēka blusas

Cilvēka blusas

Kas ir cilvēka blusas?

Pulex irritans

Iemācies kā izskatās cilvēka blusa un kā atpazīt vai ir sākusies to invāzija.

Kur var iegūt cilvēka blusas?

Izzini kā cilvēka blusas nonāk Jūsu mājās un kā tās apkarot.

Kādu kaitējumu nodara cilvēka blusas?

Cilvēka blusu kodumi un ietekme uz cilvēka veselību.

Ko Dezinfa piedāvā blusu apkarošanai?

Mūsu izsaukuma serviss piedāvā profesionālus un ērtus risinājumus, kā ātri atbrīvoties no problēmām, kādas var radīt blusas Jūsu mājās.

Cilvēka blusasCilvēka blusas

Kā atpazīt cilvēka blusas?

Pulex irritans

Izskats

Pieaudzis indivīds ir no 1-4mm garš. Blusas ir brūni melnas, bezspārnu insekti. Tām ir garš, sīks smeceris, kurš tiek izmantots, lai varētu iedzelt dzīvniekam, kā rezultātā tā uzsūc asinis. Blusām raksturīga lekšana.

Paradumi

Bez cilvēkiem, šīs blusas var apsēst kaķus, suņus un citus mājdzīvniekus, pat cūkas. Lielākā daļa problēmu blusas rada laukos un vietās, kur ir fermas. Invāzija sākas no lauku dzīvniekiem, kas ienes tos mājās. Cilvēka blusas var uzbrukt arī savvaļas dzīvniekiem, piemēram, pelēm. Cilvēkam drēbēs blusas iekļūst uzlecot uz kājām. Blusas var būt slimības pārnēsātājas un izraisīt alerģisku reakciju.

Pazīmes, ka ir sākusies cilvēku blusu invāzija:

1

Lēkājoši indivīdi, kuri mēģina uzlekt uz ķermeņa.

2

Oliņas. Oliņas var atrast jebkur- mēbelēs, dzīvnieku gultās, grīdas spraugās un citās līdzīgās vietās.

3

Kodumi. Dzīvnieks bieži kasās, laiza kažoku. Cilvēkiem parasti uzmetas izsitumi un sākas nieze.

Cilvēka blusas

Kur var iegūt cilvēka blusas?

Blusas ir ļoti izplatīta problēma mājās, it īpaši mājdzīvniekiem - suņiem un kaķiem. Tās var arī bieži sastapt pārceļoties uz mājām, kurās kādreiz bijuši mājdzīvnieki.

Ieteikumi to apkarošanā/ierobežošanā

  • Mazgājiet veļu/mājdzīvnieka guļvietu vismaz 50°C temperatūrā reizi nedēļā.
  • Pēc ceļojumiem/ nakšņošanas viesnīcās uzmanīgi pārbaudiet savas pesonīgās mantas vai nav konstatēta kaitēkļu klātbūtne.
  • Pirms lietotu mantu/mēbeļu iegādes parliecinaties vai uz tām nav blusu atstātās pēdas.
  • Izkratiet un izdauziet visus paklājus un mājdzīvnieka guļvietu ārpus telpām, tādejādi izkratot ārā visas iespējamās blusas un to oliņas.
  • Nelielas blusu invāzijas var iznīdēt ar dažādiem smidzināmiem un aerosola veida līdzekļiem.
Cilvēka blusas

Kādu kaitējumu nodara cilvēka blusas?

Reprodukcija

Pilnīga metamorfoze (pārvēršanās). Blusas attīstās ar pilnīgu pārvēršanos. Mātīte izdēj no 4-8 olām pēc katras ēdienreizes, savā dzīves laikā izdējot vairākus simtus olu. Oliņas- ovālas, aptuveni 0,5 mm garas, nedaudz lipīgas, tiek noglabātas grīdu spraugās, mēbelēs vai dzīvnieku guļvietās, kur notiek to tālākā attīstība. Blusa kāpura un kūniņas attīstības posmam iziet cauri divās nedēļās, bet šis periods var ievilkt, ja nav labvēlīgi laika apstākļi (zema gaisa temperatūra).

Cilvēka blusas un slimības

Kaut arī blusas var pārnēsāt dažādas slimības, šādi gadījumi ir reti sastopami. Galvenā blusu radītā problēma ir risks no kodieniem gan mājdzīvniekiem, gan cilvēkiem. Blusas var izraisīt alerģisku reakciju.

Cilvēka blusu kodumi

Kaitēkļu kodumi rada ādas kairinājumu un dažādus iekaisumus.

Veterinārajās aptiekās un klīnikās pieejami dažnedažādi līdzekļi, kā atrbīvot mājdzīvnieku no blusām. Konsultējieties ar vetārstu.

Cilvēka blusas

Ko Dezinfa piedāvā..

Blusas ir nevēlami kaitēkļi. Striktas higiēnas ievērošana, kārtīga telpu kopšana un izsmidzinošo līdzekļu izmantošana palīdzēs samazināt to skaitu, tomēr lai pilnībā novērstu to invāziju būs nepieciešama profesionāla kaitēkļu kontrole. Dezinfa Jums var nodrošināt šādus pakalpojumus.

Mūsu izsaukuma serviss piedāvā profesionālus un ērtus risinājumus, kā ātri atbrīvoties no problēmām, kādas var radīt blusas Jūsu mājās:

  • Garantēta 24 stundu reaģēšana uz izsaukumu;
  • Jums izdevīgā laikā;
  • Atsaucīgi un zinoši kaitēkļu kontroles eksperti;
  • Augstākais drošības līmenis Jūsu ģimenei un mājdzīvniekiem.